سلام خدمت دوستان عزیز

امیدوارم شادی و هیجانات زندگیتون به داغی این روزها باشه

------------------------------------------------------------------

دیروز با مادر رفتیم بازار مقداری خرید. نزدیکای اذان مغرب بود که رسیدیم دم مسجد بازار. امام جمعه محترم شهرم رو دیدم که آزادانه داشت قدم میزد و مردم هم بی تفاوت از کنارش رد میشدن. مادری رو دیدم که کاملا بی تفاوت داشت با بچه اش سر اینکه بستنی نمیخرم برات بحث میکرد، پیرمرد دست فروشی رو دیدم که بی تفاوت داشت داد میزد جوراب نانوی اعلا فقط 2 تومن، شاگرد مغازه ای رو دیدم که بی تفاوت داشت چرخ دستیش رو هل میداد و داد میزد برو کنار نفتی نشی.

انگار واقعا زمان برام متوقف شده بود و داشتم آنالیز میکردم مردمی رو که وقتی امام جمعه یک شهر بزرگ رو میبینن چه خواسته های سیاسی یا اقتصادی میتونن داشته باشن. اما این وسط واقعا همه بی تفاوت بودن.فقط صدای مغازه دار پشت سریم تفکرات و آنالیزم رو شکست که بلند گفت حاج آقا سلام بفرما کلوچه درخدمت باشیم.

امام جمعه نیز خیلی مودبانه دست به سینه ایستاد و اندکی خم شد و گفت جزاکم الله خیرا. ممنونم از محبت شما آقا حبیب عزیز. اولش گفتم ای ول چه امام جمعه مردمی و خوبی دمش گرم تمام تفکرهایی که داشتم تاحالا درموردش اشتباه بود تا اینکه یک جوان کت و شلواری چشمم رو جلب کرد.

اولش به این نگاه کردم که توی این دمایی که فقط 2 درجه کمتر از جهنمه کت و شلوار براچی پوشیده اومده توی بازار سرپوشیده تا اینکه با تنه جوانی کتش مقداری عقب رفت و قنداق کلتش معلوم شد یک لحظه و متوجه شدم بادیگارد حاج آقا هستن.

تمام تصوراتی که دوباره ساخته بودم از مردمی بودن امام جمعه توی ذهنم فرو ریخت. من موندم یک دنیا سوال بی جواب.

حیف مادر باهام بود و تند تند میرفت به مغازه ها نگاه میکرد و خرید داشت وگرنه از امام جمعه عزیز سوالاتی داشتم که می پرسیدم.

سوالاتی مثل:

مگر ما ادعای جامعه علوی رو نداریم؟ آیا امام علی هم خودش اینجوری بود؟

اما علی خودش بود و غلامش قنبر حتی وقتی خلیفه مسلمین بود. حالا این جوان هم یا محافظ شماست یا حکم قنبر رو داره. اگر محافظ شماست که شما یکی از اصول مدیریت در جامعه علوی رو نقض کردین چون پیشوای ما حتی تمام 12 امام چیزی به اسم بادیگارد نداشتن. اما اگر حکم قنبر رو داره باز هم خلاف کردین چون امروزه فقط داعش و اسرائیل تفکر نوکر و کنیز رو توی حکومتشون دارن. پس شما یکی از این دوتا باید باشید.

 

هزاران حرف دیگه از این قبیل که خیلی دوست داشتم بپرسم اما نشد....

منبع : امدادگرجوان |حکومت علوی///واقعیت یا تئوری؟
برچسب ها : امام ,جمعه ,تفاوت ,داشتم ,تمام ,قنبر ,امام جمعه ,تفاوت داشت ,محافظ شماست ,جامعه علوی