سلام خدمت دوستان گل

عذر خواهی میکنم که سالیان سال اینجا خاک خورد و من نبودم.

درگیر کارشناسی ارشد در تهران و یک زندگی سخت خوابگاهی بودم اما الان در کنار خانواده مجدد به آغوش گرم وبلاگم باز گشتم.

اما برم اصل حرف امشب:

--------------------------------

دیشب وقتی وسطای ترجمه یک مقاله جذاب ولی سخت و طولانی در خصوص امنیت سایبری بودم، مثل همیشه برای رفع خستگیم لیوان نسکافمو برداشتم و موبایل به دست رفتم توی اینستاگرام. لابلای پست هام به پستی برخورد کردم که نظرمو جلب کرد.

یکی از دوستای قدیمیم عکسی از سعدی، حافظ، مولانا و خیام گذاشت و با تفسیر اینکه اینها آخوند و آخوند زاده هستند گفت نگید آخوندها مفت خور هستند. خیلی جالب بود کامنت هایی که از دوستاش دریافت کرده بود این بود که به به و عالی. اما من یک پاسخ داشتم برای خودم. این ها که هرکدوم مال صدها سال پیشه و در زمان خودشون یک حرکت مثبت انجام دادن. مثلا همین زکریای رازی، به خاطر الکل ماندگار شد، یا مثلث خیام و تقویم شمسی باعث شد تا خیام در تاریخ ثبت بشه. اما آخوندهای الان ما چیکار کردن؟

کدومشون برگی از تاریخ رو به اسم خودش زده؟ کدومشون یک مسئله دو مجهوله ریاضی بلده حل کنه؟ کدومشون جدول تناوبی شیمی رو حفظه. درسته، قبول دارم، روحانی تربیت میشه تا مبلغ دین مبین باشه، اما، هر وقت با خودم فکر میکنم چرا معجزه آخرین پیامبر یک کتاب هستش، به این نتیجه میرسم که مبلغ دین باید اهل علم روز باشه.

آخوندهایی که صرفا با داشتن یک اینستاگرام یا کانال تلگرامی خود را آخوند مدرن میدونن سخت در اشتباهند. من دانشجو وقتی به آخوندی میرسم بیشتر از اینکه بیاد بگه چرا ریشاتو میزنی، با دلیل و برهان علمی بگه چرا ریش بذارم بیشتر لذت میبرم.

 

لپ کلامم اینه، جامعه روحانیت برای تبلیغ اصل تفکر تشیع باید از این بی سوادی خارج بشه. امام صادق وقتی تشیع جعفری رو بنیان گذاری کرد به 4000شاگرد خودش علم فیزیک، نجوم و ریاضی آموخت و از طریق اینها دانشجو تربیت کرد و بعد از 1400سال هنوز مذهب جعفری محکم پابرجا هستش. اگر آخوندها میخوان ادامه بدن باید علم روز رو آموزش ببیین

 

والسلام

منبع : امدادگرجوان |بی سوادی یا تنبلی
برچسب ها : آخوند ,خیام